Puitalumiinium aknad

Puitalumiiniumakende plussiks on nende hea vastupidavus ilmastikutingimustele ja lai kasutusala, kuna seda tüüpi avatäited sobivad nii kivi-, puit- kui betoonfassaadiga.

Alumiiniumprofiil annab tootele pika eluea ja lisab soojapidavust. 

Sisevaates mõjub puitalumiiniumaken väga esteetiliselt ja soojalt ning väljastpoolt näeb see välja nagu puit.

AKNATÜÜPE

7

STANDARDMUDELEID

119

MATERJALID

Puit ja puitalumiinium

Klarvindueri Eestis TÜV laboris testitud ja Skandinaavia kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavad puitalumiinium aknaid valmistatakse Tartus 2500 ruutmeetri suuruses tehases. Standardina toodetakse parimast toormaterjalist 119 erinevat aknamudelit ja 7 erinevat aknatüüpi. Lisaks on võimalik toota erilahendusi vastavalt kliendi soovile.

Kõik meie aknad on energiasäästlikud ning tarneaeg on ka kõrghooajal kõigest 35 nädalat.

Puitalumiiniumakende valmistamine

Miks valida puitalumiinium aknad?

Previous
Next

Paketid

Kahekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken

Kahekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken on saadaval iga aknatüübi või avanemissuuna valikul. Selle paketi puhul on toote U-väärtus 1,1. Lahendus sobib ideaalselt elamute päikesepoolsematele külgedele, kuna hoiab kinni vähem soojust kui kolmekordne klaaspakett.

Alumiinium akna välisküljel pikendab selle eluiga ning lihtsustab akna hooldamist.

Kolmekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken

Kolmekordse klaaspaketiga puitalumiiniumaken on saadaval iga aknatüübi või avanemissuuna valikul. Selle paketi puhul on toote U-väärtus 0,7.

Mida suurem on klaasikihtide arv, seda väiksem on U-väärtus. Väiksem U-väärtus tähendab paremat isolatsiooni ning vähendab ruumide küttekulutusi. Tasub meeles pidada, et kolmekordse klaasiga toode aitab soojust kinni hoida, seega elamu päikesepoolsematele külgedele tasub kaaluda ka kahekordse klaasiga toote paigaldamist.

Mudelid

Mõlemalt poolt külgavanev aken iluliistudega

Mõlemalt poolt külgavanev iluliistudega

27 standardmudelit
Külgavanev aken

Külgavanev

6 standardmudelit
Alt ja ülevalt külgavanevate ruutudega aken

Alt ja ülevalt külgavanevate ruutudega

21 standardmudelit
Kombineeritud lahendusega aken 14 standardmudelit

Kombineeritud lahendusega

14 standardmudelit
Mitteavanev aken

Mitteavanev

21 standardmudelit
Altavanev lengisiseste hingedega aken

Altavanev lengisiseste hingedega

15 standardmudelit
Altavanev lengiväliste hingedega aken

Altavanev lengiväliste hingedega

15 standardmudelit

Puitalumiinium akende hinnad

Puitalumiiniumaken on hinnaklassilt kallim kui puitaken, kuid selleks on ka põhjust: alumiiniumprofiil pikendab akna eluiga ja suurendab soojapidavust.

Hinna kujunemisel mängivad rolli ka klaaspakett (kolmekordne klaaspakett maksab rohkem, ent selle soojajuhtivus on kõrgem kui kahekordsel); värv (soodsaim on naturaalne valge, muud toonid on kallimad); klaasi tüüp (karastatud, mürasummutav, päikesekaitsega ja dekoratiivklaas tõstavad hinda); akna furnituur (näiteks kroomitud või valged, tehnoloogiliselt keerulisema või lihtsama disainiga kremoonid, lukud, sulused) ja hingede valik, sest neist sõltub akna avanemissuund või -suunad ehk akna funktsionaalsus. 

Lõplikku hinda mõjutavad ka muud tegurid. Näiteks mida rohkem aknaruute ja lisavõimalusi (nagu sisseehitatud tuulutusklapp), seda kõrgemaks valmistoote hind kujuneb. 

Partnerid

Klarvinduer kasutab vaid parimaid tooteid tuntud partneritelt, nagu Barrus (liimpuit), Saint-Gobain (klaas), Assa Abloy (lukud) , IPA (hinged), Hoppe (käepidemed), Alutech (alumiiniumprofiil) jt.

Oleme oma partnerite valikul kompromissitud, et tagada meie toodete kõrge kvaliteet, mille poolest meid Skandinaavia ja Suurbritannia turul tuntakse.

Kõikidele toodetele kehtib 10-aastane garantii.